Scooter Modelleri

En Hızlı 10 Elektrikli Scooter Modeli

Elektrikli scooterlar zaman zaman içimizde ki hız tutkusunu dışarıya vuruyor. En hızlı elektrikli scooter markaları ise bu hız tutkusunu tatmin etmekte bizlere oldukça yardımcı oluyorlar. Bu markalar, scooter alanında saygın ve önemli markalardır.

Markaların, özellikle hızlı olması adına geliştirdikleri, scooter modellerini sizler için inceledik. Konumuza tam olarak giriş yapmadan önce, herhangi bir scooter tamiri işlemi için bizlerden yardım alabileceğinizi belirtmek isteriz.

En Hızlı Elektrikli Scooter Modeli

En hızlı denildiği zaman akla en pahalı gelebilir. Bu yargı genellikle doğru olsa da, en hızlı elektrikli scooter modelleri arasından bazıları, diğer modellere nazaran daha uygun fiyatlıdır. Dünyada bulunan ve en hızlı olmayı başaran 10 marka sizlerle.

Rion RE90, 121 KM/S

Rion RE90 tam bir asfalt canavarı diyebiliriz. Bir elektrikli scooter ne kadar hız yapar ki dediğinizi duyar gibiyiz fakat bunu duyunca şaşıracaksınız. Saatte tamı tamına 121 km yapabilen bu canavarın hayranı da oldukça fazla. Oldukça hızlı ve bir o kadar da kaliteli olan bu model, dünyanın en hızlı elektrikli scooter modelidir.

Rion RE90 yarış motorlarının yapısına benzer, saf bir yapısı bulunur. Ve maliyet yerine, kaliteye odaklanmış bir modeldir. En güçlü elektrikli scooter modeli de diyebiliriz.

Rion RE90 Elektrikli Scooter

MiniMotors Dualtron X2, 96 KM/S

72V Dualtron X2, saate 96 KM yapmayı başarıyor. Dualtron X ile eleştirmenlerden kötü yorumlar alan model, bu modelinde kendini göstermeyi başarıyor. Oldukça hızlı ve bir o kadar da pahalı olan bu modelin, tasarımı da oldukça güzel.

Dünya genelinde hızlı elektrikli scooter modelleri arasında 2. sırada yer alıyor.

MiniMotors Dualtron X2

Kaabo Wolf King, 95.6 KM/S

Yine 72V olan bir model ile karşı karşıyayız. Tasarımsal açıdan pek çok rakibine fark atan bu elektrikli scooter, 95 KM/s oranı ile oldukça başarılı bir model.

Okuyun  5 Yetişkin Scooter Tavsiye | Hangi Scooter Alınmalı?

Daha önce ki modellerinde olduğu gibi kalitesinden taviz vermeden tasarlanan bu modelde, diğerleri gibi göz kamaştırıcı.

Kaabo Wolf King Elektrikli Scooter

NAMI Burn-E Viper, 94.7 KM/S

Saate 94.7 KM’ye kadar hızlanabilen bu canavarın görünüşü de oldukça ilgi çekici. En süratli scooter modelleri arasında dünya da 4. sırada yer alıyor. Uzun menzile ve performans testlerine oldukça olumlu yanıt veren bu model, kimilerine göre dünyanın şimdiye kadar ki en iyi elektrikli scooter modeli.

Nami Burn-E Viper Elektrikli Scooter

Weped SS, 90 KM/S

Neredeyse orta düzey otobüsler kadar hız yapabilen bu canavar, listemizin 5. sırasında. Weped SS’in tasarımı, özellikle yurtdışında tek boynuzlu ata benzetilmekte. Tasarım ve hız konusunda oldukça iyi iş çıkardıklarını söyleyebiliriz.

Hatta bizlere göre, diğer elektrikli scooter modellerine tasarımda da, hız konusunda olduğu gibi fark atıyor.

Weped SS Elektrikli Scooter

TurboWheel Phaeton, 87 KM/S

Fiyatı, diğer hızlı modellere nazaran biraz daha uygundur. En hızlı scooter modelleri arasında, dünya genelinde 6.lığı hakkettiği 87 KM/S hız oranına sahiptir.

Zarif ve ince bir tasarıma sahip olduğunu da söylemeden geçmemeliyiz.

TurboWheel Phaeton Elektrikli Scooter

Minimotors Dualtron Thunder | 80.5 KM/S

Listemizin 7. sırasında yine bir Minimotors var. Saate 80 km hıza ulaşabilen ve zamanında dünyanın en hızlısı ödülünü almış modeldir.

Minimotors Dualtron Thunder Elektrikli Scooter

Apollo Phantom Ludicrous, 77.6 KM/S

Hassas frenleme sistemi, mühendislik açısından oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Hassas frenleme sisteminin yanı sıra, en hızlı elektrikli scooter modelleri arasına girmeyi de başarmıştır. Sürüşü kolaylaştıran ve yumuşaklaştıran mühendislik yapısına sahiptir.

Apollo Phantom Ludicrous Elektrikli Scooter

Currus Panther, 76.5 KM/S

Hızlanma konusunda oldukça başarılı bir model olsa bile, en yüksek hızda seyir ederken oldukça zor bir hakimiyete sahiptir. Ne kadar dünyanın en hızlı 9.su unvanına sahip olsa bile, genellikle en yüksek hız yapmanız tavsiye edilmez.

Okuyun  Xiaomi Elektrikli Scooter Modelleri ve Fiyatları

Currus Panther Scooter

Kaabo Wolf Warrior 11, 72.5 KM/S

Oldukça sağlam ve kaliteli bir sürüşe sahiptir. Hayranları tarafından da oldukça sevilen bu model, saate 72.5 km hız değerine ulaşabiliyor.

Kaabo Wolf Warrior 11 Scooter

Xiaomi Scooter Pro 2, 25 KM/S

Bonus bilgi. Ülkemizde hemen hemen son 1 yıl içerisinde popülerliği artmış ve çoğu kullanıcı tarafından olumlu yanıtlar almış Xiaomi Scooter Pro 2 sizler için özellikle şehir içi performansıyla ideal bir scooter olacaktır. Saatte 25 km hız performansıyla 45 km yol kat etmenize yarayacak fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Xiaomi Scooter Pro 2

Scooter Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler;

  • Hız ve yol tutuş performansı
  • Batarya dolum süresi ve sürüş süresi
  • Fren sistemleri
  • Süspansiyon sistemleri (sarsıntı önleme)
  • Işıklandırma sistemleri

En hızlı scooter listemizin 10. ve son modelini birlikte inceledik. Elektrikli scooter tamiri konusunda bizler ile irtibata geçerek, kaliteli çözümlere ulaşabilirsiniz. Sizce en iyi elektrikli scooter hangisi? yorumlarda belirterek scooter satın almak isteyen kullanıcılara faydalı bilgiler vermiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu