Elektrikli Scooter

Martı Scooter Nasıl Kiralanır?

Martı scooter nasıl kiralanır hakkında bilgi sahibi değilseniz, bu makale tam size göre. Martı Scooter, her geçen gün popülaritesini arttırmaktadır. Zamanla da trafik problemini ortadan kaldırmak için birebir hizmet haline geldi. En çok merak edilen konuların başında da Martı scooter nasıl kiralanır? sorusu yer alıyor.

Martı hakkında merak edilenlere geçmeden önce ilginizi çekebilecek bir kategoriden bahsetmek istiyorum. Martı scooterınız arızalandı, scooter kitlenmiyor gibi sorunlar yaşıyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de günden güne kullanımı artmaya başlayan Martı, ulaşım probleminizin önüne geçiyor. Elektrikli araç olan Martıyı sürmek için ilk olarak telefonunuza MARTI Scooter uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı hem IOS hem de Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarınıza ücretsiz indirebileceğiniz uygulama, sizlere en yakın martının nerede olduğunu gösterecektir.

Martı Scooter Android İndirme Linki; Android İndir

Martı Scooter iOS İndirme Linki; iOS İndir; iOS İndir

Martı Scooter Uygulaması

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz ödeme ile uygulamaya kolay bir şekilde para yükleyebilirsiniz.  Size en yakın scootera ulaştığınızda aracın üstünde yer alan QR kodu mobil uygulamada okutarak akıllı telefonunuza gelecek olan 4 haneli şifreyi fiziki kilidi açmak için kullanabilirsiniz. Bazı kilitler QR kodunun okutulmasıyla otomatik olarak açılacaktır. Otomatik açılmayan kilitler içinse uygulama ekranına gelecek şifre ile kilit çıkarılır. Böylece Martı aracınız kullanıma hazır.

Martı QR Kod Okutma

Çevre dostu olduğu gibi diğer birçok araca nazaran uygun fiyatlara sahiptir. Aynı zamanda Martı scooterını hiç kullanmasanız da zorlanmadan ilk sürüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Martının kullanımı ise genel itibariyle şu şekildedir; Martıyı ayağınızla kısa bir süre hareket ettirip sonrasında sağda yer alan butonla hız kazandırabilirsiniz; soldaki butonla da freni kullanabilirsiniz.

Martı Elektrikli Scooter 2021 fiyatı; başlangıç fiyatı 1,99 TL, kullanılan her dakika için ise 0,79 TL ücretlendirmesi mevcuttur.

Okuyun  Elektrikli Scooter Nasıl Şarj Edilir?

Kiralama işleminin sonlanması ile birlikte kullanıcılar Martıyı doğru bir şekilde, uygun alanlara park etmelidir. Kırmızı alanlara yapılan parklar ya da kuralların ihlali gibi durumlarda para cezaları ile karşılaşılabilir.

Martı nerelere park edilir?

 • Sokak Lambaları
 • Sokak Direkleri
 • Elektrik Direkleri
 • Ağaçlara (zarar vermeden)
 • Korkuluklara

Martı nerelere park edilmez?

 • Özel Mülklere
 • Kamu Alanlarına
 • Engelli Yollarına
 • Yaya Geçidi Bulunan Noktalara
 • Otomobil Park Yerlerine
 • İnsanların Yürümesini Engelleyecek Noktalara

Martı Scooter Nereden Kiralanır?

Martı scooter uygulamasında haritada belirli noktalarda araçlar gösterilmektedir. Araçların yakınlığına göre gidip kullanıma hazır hale getirebilir ya da aciliyetiniz varsa ve martı aracını kaçırmak istemiyorsanız rezerve etmekle başlayabilirsiniz. Elbette, Martı aracını rezerve etme işlemi her dakika ek ücretler istemektedir. Ardından haritada yer alan bu araçlara giderek uygulamaya yapacağınız para yüklemesi ile birlikte kiralama aşamalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Martı Scooter Nereden Kiralanır?

Scooter kiralama için uyulması gereken birtakım kuralları da mevcut. Kullanımı gayet kolay olan araç için bazı kurallar:

 • Elektrikli Scooter kullanıcısı akıllı telefona ve uygulamaya para yüklemesi yapmak için kredi kartına sahip olmalı.
 • Martı scooter kullanımı için kullanıcı en az 15 yaşını doldurmuş olmak zorundadır.
 • Martı kullanımı sırasında akıllı telefon açık ve internete bağlı olmalıdır.
 • Hizmeti sonlandırmak istiyorsanız uygun bir park yeri bulup martıyı kilitleyerek foto çek ve bitir butonuna tıklamanız gerekmekte.

Martı Hangi Şehirlerde Kullanılıyor?

Günümüzün sıklıkla tercih edilen elektrikli araçlarından Martı; İstanbul, İzmir, Ankara, Yalova, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Eskişehir gibi şehirlerde bulunmaktadır. Her geçen gün gelişmeye ve daha fazla kullanılmaya başlayan bu sistem sizleri trafik derdinden kurtarıyor.

Martı Hangi Şehirlerde Kullanılıyor?

Aynı zamanda Martı hizmet verdiği şehirlerde farklı fiyatlar sunabilmektedir. Zaman zaman teşvik amacıyla da indirimli fiyatlar yapılabiliyor. Değişiklik gösteren bu fiyatları uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Okuyun  Elektrikli Scooter Nasıl Kilitlenir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu